DAL CEPHE
DANIŞMANLIK VE PROJE HİZMETLERİ
SERAMİK CEPHE KAPLAMA

Seramik cephe kaplama, değişik renk ve dokularda üretilen seramik veya granit seramiklerin alüminyum alt konstrüksiyon üzerine uygulanan bir cephe kaplama sistemidir. Seramiklerin ebatı 30X60, 60X60 veya 60X120 cm olarak belirlenmiştir. Bu ebatlardan binanın büyüklüğüne göre istenilen boyutta uygulanır.
Zengin renk ve uygulama seçenekleri ile oteller, hastaneler, iş merkezleri gibi binaların dış cephelerinde yüzey kaplaması olarak mekanik montajlı bir şekilde uygulanır. Binanın dış cephesinin aşınmaya, eğilmeye ve kimyasallara karşı dayanıklı olmasına yardımcı olmaktadır. Seramik yüzey ile betonarme arasında bir miktar boşluk kalacağı için ısı yalıtımı kullanılmasına da imkan sağlamaktadır. Görsel olarak şık durduğu için bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Montaj tipleri
1-Yapıştırma sistem: Seramikler, alüminyum taşıyıcı profile yardımcı geçici bant ve yüksek mukavemete sahip, -40° ile +100° de elastikiyetini kaybetmeyen poliüretan esaslı yapıştırıcı ile monte edilir. En ekonomik porselen seramik uygulama metodudur ve her türlü ebatta uygulanabilir. Kaplama malzemesinin düşey ve yatay derzlerine istenilen RAL renginde özel tip alüminyum profiller monte edilerek malzemenin derzleri arasındaki boşluklar kapatılır. istenirse bu profil uygulanmadan açık derz sistemi de yapılabilir.
2-Gizli klipsli sistem: Seramikler, arka yüzeylerine dört noktadan açılan kırlangıç kanallarra takılan alüminyum klipsler yardımıyla taşıyıcı yatay konstrüksiyona monte edilir. Genellikle 60x60 cm, 60x120 cm, 50x100 cm ebatlarındaki malzemelere uygulanır.
3-Görünür Klipsli Sistem:Duvara monte edilen braketlere özel kanallı düşey T alüminyum taşıyıcı profil monte edilir. Düşey profile istenilen RAL renginde boyanmış klipsler takılır. Seramikler bu klipslere tutturulur. Her ebattaki seramiklere uygulanabilir.
Copyright © 2016 by "DAL CEPHE "·All Rights reserved